Smotanové jahodové nanuky

Pri výbere chladničky kombinovanej s mrazničkou zo značky Whirlpool ma taktiež zaujali viaceré prednosti priestrannej mrazničky s technológiou No Frost, ktorá redukuje vlhkosť vo vnútri mrazničky, čím zabraňuje tvorbe námrazy. Ďalšia funkcia Fast Freeze nastaví teplotu v mrazničke až o 10 stupňov nižšiu než je najnižšie nastavenie, aby zmrazila jedlo rýchlo a zachovala jeho nutričné hodnoty. 

Pre mňa je skvelou výhodou mrazničky aj výsuvná polička EASY ACCESS, ktorá je veľmi praktická a prehľadná. Rada ju používam aj pre rýchle zmrazenie dezertov a čokolády, jednoducho tam viem položiť aj menší plech či rôzne nádoby. V dvoch zvyšných zásuvkách skladujem väčšinou mrazené ovocie a zeleninu, mäso a občas aj chlieb či pečivo. 

Samozrejme som si pre vás pripravila aj skvelý letný recept na krémové smotanové jahodové nanuky, ktoré som nechala zamraziť práve v poličke EASY ACCESS. Tak sa poďme pustiť do prípravy! 

Smotanové jahodové nanuky 

 • 300 g jahôd
 • 100 g práškového cukru
 • 1 ČL vanilkového extraktu
 • 250 ml smotany na šľahanie 
 • 125 g ricotty 
 • Horká čokoláda, pistácie na dokončenie

Postup:

 1. Očistené jahody rozmixujte v mixéri s práškovým cukrom a vanilkovým extraktom.
 2. V kuchynskom robote vyšľahajte do tuha šľahačkovú smotanu s 1 PL práškového cukru, zašľahajte potom ricottu a nakoniec jahodovú zmes. 
 3. Naplňte jahodovým krémom nanukové formy a zvyšok krému dajte do misky. 
 4. Nanuky nechajte zamrznúť v mrazničke ideálne na pol dňa. 
 5. Pred konzumáciou nanukov musíte nechať nanukovú formu pár minút pri izbovej teplote, aby sa dali ľahko vybrať. Ozdobiť ich môžete aj roztopenou horkou čokoládou a nasekanými orieškami.