Pečené baklažány s marockou plnkou

Letné prázdniny plné zážitkov sú už pomaly za mnou a začína sa opäť škola. S časti sa teším, pretože počas semestra som vždy svedomitejšia a viac organizovaná ako počas prázdnin. Celé leto som dosť zanedbávala cvičenie a niekedy aj stravu… Ale na to sú predsa prázdniny, aby sme si ich poriadne užili, no nie?

Teším sa veľmi, že recepty budem tvoriť už pravidelnejšie a zameriam sa skôr na rýchlejšie pripravené jedlá. Recepty budú samozrejme zdravé, pestré a plné chutí, pretože tak mám jedlo rada.

Tento recept na zapečené baklažány patrí určite medzi ne. Pokiaľ sa vám pečie baklažán, si uvaríte šošovicu a nachystáte všetky suroviny na plnku. Potom už len zmiešate všetko na panvici, naplníte baklažány a šup zapiecť do trúby na 10 minút. A skvelý ľahký obed či večera je na svete.

Pečené baklažány s marockou plnkou

Postup:

 1. Najskôr si dáme upiecť rozpolené baklažány, ktoré potrieme olivovým olejom, osolíme a okoreníme. Pečieme pri 200 stupňoch 25-30 minút.
 2. Zatiaľ si dáme uvariť prepláchnutú šošovicu, varí sa asi 10 minút.
 3. Ešte teplé baklažány pomocou nožíka a vydličky vydlabeme a dužinu nakrájame na malé kúsky. Vytvorili sme si tak miesto pre plnku.
 4. Na oleji si osmažíme cibuľku, pridáme baklažán, šošovicu, datle a korenie a na chvílu restujeme.
 5. Nakoniec pridáme orechové maslo, dochutíme sójovou omáčkou, poprípade soľou a korením. Môžeme nakoniec zamiešať aj nasekaný koriander.
 6. Baklažány naplníme plnkou a dáme ich ešte na 10 minút zapiecť pri 180 stupňoch.
 7. Podávame napríklad s kuskusom a poliať možeme jednoduchým dresingom z jogurtu, chilli, korenia, soli a trochou horčice.

RECIPE IN ENGLISH

Baked eggplants with maroccan filling

 • 2-3 medium sized eggplants+olive oil, salt and pepper
 • 100-150 g of red lentils
 • 1 red onion, chopped
 • handful of dates, cutted into smaller pieces
 • 1 Tbsp of almond butter
 • 1 Tbsp of soy sauce
 • 1/2 Tsp of curry powder Sonnentor
 • 1/2 Tsp Rás el hanout spice Sonnentor
 • handful of chopped fresh cillantro(optional)

Method:

 1. Bake your eggplant at first, cut them on half, drizzle with oil, season with salt and pepper. Bake them in preheated oven for 25-30 minutes.
 2. Meanwhile cook your rinsed red lentils for about 10 minutes.
 3. Make a hole with knife to each eggplant cutting out the center part of each eggplant. Then cut it with knife on smaller pieces.
 4. Fry onion on the pan and then add eggplant pieces, cooked lentils, dates nd spices, let it roast for a little bit while stirring occasionally.
 5. Lastly add nut butter, soy sauce or salt and pepper. You can add chopped cillantro if you want.
 6. Fill eggplants with your filling and let it baked for more 10 minutes on 180 celsius.
 7. Serve with couscous or drizzled with dressing combining yogurt, chilli flakes, salt, pepper and little bit of mustard.