Nová kuchyňa so spotrebičmi od Whirlpool

Sen každej domácej gazdinky je mať funkčne a pekne zariadenú kuchyňu. Aby sa v kuchyni ľahšie pracovalo, je potrebné ju vybaviť kvalitnými kuchynskými spotrebičmi. Už niekoľko rokov túžim po takejto kuchyni a konečne sa mi podarilo tento sen zrealizovať v spolupráci s Whirlpool Slovensko ?

Svoje prvé kuchárske zručnosti som nadobudla pri spotrebičoch bez akýchkoľvek moderných funkcií, ktoré by mi uľahčovali prácu. Keďže chcem posunúť svoje kulinárske zručnosti ďalej, pričom chcem ušetriť čas a venovať ho aj priateľovi, rodine a iným aktivitám, rozhodla som sa zainvestovať do kvalitných kuchynských spotrebičov od značky Whirlpool. Som im nesmierne vďačná za poskytnutú spoluprácu, prostredníctvom ktorej vám postupne predstavím všetky spotrebiče a ich funkcie. Pri výbere spotrebičov som prihliadala aj na ich energetickú triedu a spotrebu, aby som šetrila aj výdavky za energie v domácnosti.

Každodenne využívaným spotrebičom u mňa je jednoznačne varná doska od Whirlpool, roky som varila na plynovej varnej doske, no rozhodla som sa vyskúšať indukčnú, pretože je úsporná, ľahko čistiteľná, bezpečnejšia a jednoduchšie si viete regulovať a kontrolovať teplotu. Nevyhnutnou súčasťou varnej dosky je aj odsávač pár. Vždy sa mi veľmi páčili zavesené komínové odsávače pár, ktoré sú skvelou voľbou pri kuchyni s otvorenými policami.

Najobľúbenejším spotrebičom u mňa je jednoznačne parná rúra od Whirlpool, množstvo jedál rada pripravujem v rúre a cez víkend zase pečiem koláče. Posledné roky sa učím piecť aj kváskové chleby a pečivo, pri ktorých chcem využiť hlavne parnú funkciu rúry. Skvelou vychytávkou je aj samočistiaca funkcia Hydroclean, či množstvo iných užitočných funkcii ako rozmrazovanie potravín či kysnutie cesta.

Od Whirlpool mám aj chladničku kombinovanú s mrazničkou, ktorá disponuje dostatočným úložným priestorom a potraviny mám v nej pekne prehľadne usporiadané.

Ako prvý spotrebič by som vám rada predstavila parnú rúru od Whirlpool a jej manuálnu funkciu „konvenčné/tradičné pečenie“ na recepte na perníkové jablkové crumble. Je to klasická funkcia, pri ktorej si nastavíte teplotu a čas pečenia a formu na pečenie či plech umiestnite na 3. rošt v rúre. Táto funkcia je ideálna na pečenie takéhoto ovocného dezertu. Perfektné na tomto recepte je, že ak vám po Vianociach zostali nazvyš perníky/medovníky, tak ich sem viete použiť.

Perníkové jablkové crumble

Suroviny na 2 porcie:

 • 2 väčšie alebo 3 stredné jablká
 • 1 balenie škoricového cukru
 • šťava z ½ citróna
 • ½ hrnčeka rozmrvených perníčkov
 • ½ hrnčeka ovsených vločiek
 • ½ ČL perníkového korenia
 • 1 PL trstinového cukru
 • cca 50 g masla

Postup:

 1. Jablká ošúpte, očistite a nakrájajte na väčšie kúsky, primiešajte k nim šťavu z citróna a škoricový cukor.
 2. Na mrveničku si zmiešajte rukami rozmrvené perníky, vločky, perníkové korenie, cukor a na kocky nakrájané maslo.
 3. Zapekacie misky si potrite maslom, pridajte ochutené jablká a navrch rozmrvte mrveničku.
 4. Crumble dajte piecť na funkcii „konvenčné pečenie“ pri 200 stupňoch na 25-30 minút. Formy umiestnite na 3. rošt v rúre.
 5. Perníkové jablkové crumble podávajte teplé s jogurtom, je skvelé na raňajky ale aj ako dezert.