Jesslicious Review: Mandlove Srdco #1

Po dlhom odhodlávaní a premýšlaní ako vám priblížiť moju lásku k jedlu, som sa rozhodla začať môj dávny vysnívaný projekt-robiť recenzie na podniky.

Budem sa snažiť, aby boli moje recenzie stručné a dostatočne informatívne a budú samozrejme doplnené o fotografie z priestoru… pretože najlepšie sa je očami, však? 🙂  Vyjadrovať sa budem k základným bodom ako lokalita, interiér, ponuka, cena, kvalita, personál a osobné dojmy.

Prvý podnik, ktorý som si vybrala je výrobňa a kaviareň Mandlove Srdco, ktorého majiteľkou a zakladateľkou je milá Martinka Grňová. www.mandlove.com

Lokalita:

Táto výrobňa spojená s kaviarňou sa nachádza vo veľmi dobrej lokalite, avšak pre niekoho môže byť problém ju na prvý krát nájsť. Nachádza sa v jednej z pasáži na Námestí SNP, v budove oproti starej tržnici. Rovnako sa viete do Srdca dostať aj z opačnej strany budovy a to z ulice Kolárska.

Presná adresa: Kolárska 5, 811 06, Bratislava

Interiér:

Interiér tejto prevádzky je naozaj veľmi príjemný a útulný s nádychom prírody vďaka izbovým rastlinkám. Posedieť si môžete buď pri veľkom výklade alebo za vyvýšeným barovým pultom, za ktorým môžete často vidieť pracovať aj slečnu majiteľku, ak teda nepracuje vedľa vo výrobe. Zvonku prevádzky môžete nakuknúť aj cez velkú presklenú stenu do výrobne zdravých dobrôt. Je to zaujímavý prvok, ktorý sa mne osobne veľmi páči a používajú ho mnohé prevádzky v zahraničí. Veď nie je sa za čo hanbiť 🙂

Ponuka:

Každý deň na vás čaká čerstvá várka koláčikov. Vždy je v ponuke aspoň jeden druh rolády, ktorá je vyrobená  najčastejšie z mandlí a sú naplnené domácim nugátom, ktorý je prísným výrobným tajomstvom. Ďalej je v ponuke mnoho iných koláčov ako mandlový krémeš, perník, šťavnatý pomaarančový koláčik a dokonca aj nepečené a raw koláče. Výborný je najmä raw čučoriedkový koláčik zo slovenských čučoriedok. Do ponuky pribudlo aj skvelé tiramisu, ktoré je dokonca vhodné pre vegánov.

Všetky koláčiky sú bez lepku, laktózy a bieleho cukru a hlavne s láskou. Môžete si ich vychutnať ako inak so skvelou kávičkou s čerstvo urobeného orechového mlieka. Namiesto kávyje na výber aj niekoľko druhov sypaných čajov či jablčný mušt. Kúpiť si tu viete aj orechové maslá značky Mandlove- mandľové, lieskovcové a kešu.

Najnovšie od februára bude ponuka doplnená aj o teplé raňajkové a obedové menu. Na výber bude vždy z troch jedál, čiže určite si každý príde na svoje.

Kvalita a cena: 

Na výrobu všetkých koláčov sú použité kvalitné suroviny- čerstvé vajíčka z voľného výbehu, orechy, kokosový cukor, javorový sirup, kakaové maslo či kvalitné koreniny. Cena koláčikov sa pohybuje od 2-3,50 eur, čo je pomerne dobrá cena za koláč z poctivých surovín. Koláčiky neobsahujú zbytočne veľa surovín a preto ceny sú naozaj prijateľné. Mlieko na kávu je pripravené čerstvé bez rôznej chémie a na výber je často z dvoch druhov.

Obsluha:

Pre niekoho veľmi podstatný aspekt, na ktorý sa môžem pri tejto prevádzke vyjadriť len a len pozitívne. Obsluha je tu milá, často vám vedia poradiť v prípade nerozhodnosti a dokonca si viete aj s nimi pokecať, kedže atmosféra je tam veľmi komorná.

Moje dojmy:

Kedže si veľmi zakladám na kvalite jedla a zdravšom stravovaní, tak túto prevádzku odporúčam určite luďom s podobnými preferenciami. No aj tým, ktorí si radi pochutnajú na dobrej kávičke a koláčiku. Určite nevynechajte mandlovú roládu, tá je najobľúbenejším koláčikom z Mandlove. Jediné negatívum pri tejto kaviarni je menšie súkromie pri rozhovoroch, pretože prevádzka je menšia.