Malá premena našej kuchyne

Už pri počiatočnom navrhovaní našej malej kuchyne sme uvažovali či použiť horné skrinky alebo otvorené police. Uzatvorené horné skrinky síce poskytujú úložný priestor navyše, no už z vlastnej skúsenosti viem, že pre nízku osobu ako som ja boli vždy horné skrinky veľmi nepraktické. Najpraktickejším riešením pre mňa bolo vytvoriť čo najviac úložného priestoru v spodných skrinkách a zároveň získať viac pracovnej plochy, čo sa mi podarilo vytvoriť na mieste odstráneného starého radiátora pod oknom.

Nad hlavnou časťou kuchynskej linky so vstavanými spotrebičmi a drezom som potrebovala poličku presne s dĺžkou 140 cm. Veľmi som túžila po poličke bez viditeľných konzol na zavesenie a ideálne z dubovej dyhy, no a presne takúto poličku som objavila na stránke e-shopu Designville.sk z belgickej značky Ethnicraft.

DesignVille ponúka široký výber produktov kvalitných škandinávskych značiek ale aj značiek z iných krajín Európy. Nájdete tam prehľadne rozdelené jednotlivé druhy nábytk, doplnkov či detského sortimentu alebo môžete vyhľadávať produkty od jednotlivých značiek. Okrem českej a slovenskej verzie e-shopu spustili aj európsky v angličtine – Desingville.eu , aby priniesli možnosť nákupu ich sortimentu aj iným nadšencom kvalitného dizajnu z okolitých krajín.

Jednou z mojich najobľúbenejších značiek v ich ponuke je jednoznačne String zo Švédska. História String systémov siaha až do roku 1949 a vyznačujú sa funkčnosťou, variabilitou a estetickosťou zároveň, pričom ozvláštnia akýkoľvek priestor. Ja som si pomocou String komponentov vytvorila pracovný kútik s rastlinkami v obývačke a chcela som svoju zbierku jednoznačne rozšíriť aj v iných častiach bytu.

Spomínaný pracovný pult v kuchyni pod oknom nám už nejaký ten čas pripadal veľmi fádny a priam sa pýtalo nejako využiť prázdnu bielu stenu pri ňom. Zároveň sme chceli získať úložný priestor na naše obľúbené šálky na kávu či čaj a nejaké malé drobnosti, ktoré zvykneme často používať. Skvelou voľbou bola opäť malá polička zo série String Pocket z bielych panelov a dubových poličiek, ktorú sme si opäť zadovážili zo stránky Designville.sk. Tak malý kus nábytku dokázal až neuveriteľne ozvláštniť tento nezaujímavý kút v kuchyni. Pokiaľ by sme sa rozhodli poličku do budúcna rozšíriť o ďalšie časti, vôbec to nie je problém, pretože jednotlivé kusy sa dajú spájať medzi sebou. Ak sa rozhodnete zainvestovať do pekného a kvalitného dizajnového kúsku, rozhodne nebudete ľutovať.