Jesslicious Review: Urban bistro #7

V jedno krásne slnečné ráno som sa opäť vybrala preskúmať ďalšiu prevádzku a tento krát som sa zatúlala do historického Starého mesta do Urban bistra. Toto bistro som obdivovala už dlhšie a vždy som sem túžila ísť sa najesť. Síce som nemala tú česť sa porozprávať s majiteľom ako v iných prevádzkach, aby som pochopila ich filozofiu, myslím si ale, že priestor a chutné jedlo hovorí samo za seba 🙂

Lokalita:

Urban bistro sa nachádza v Starom meste v Bratislave blízko Michalskej brány. Táto lokalita je atraktívna hlavne pre turistov a ak sa rozhodnete ísť do bistra na skvelé raňajky ako som išla ja, určite tam na veľa turistov aj natrafíte.

Presná adresa: Michalská 5, 811 01 Bratislava

Interiér:

Stará architektúra má svoje čaro, no keď sa správne spojí s novým a útulným interiérom, dosiahnete hneď inú atmosféru. Urban bistro určite spadá do tejto kategórie. Vysoké stropy, veľké okná, tehlová stena, detaily a útulné sedenie vás prinúti tu sedieť a užívať si okamih pri jedle. Bistro je dvojpodlažné a na vrchnom podlaží sa nachádzajú asi najkrajšie toalety aké som zatiaľ videla.                                                                                No a otvorená kuchyňa v tomto priestore nemá naozaj chybu.

Ponuka:

Do Urban bistra sa jednoznačne oplatí ísť na raňajky. Na výber máte rôzne druhy raňajok ako omeletu, avokádové toasty s pošírovaným vajíčkom, sladké aj slané lievance či klasické anglické raňajky. Raňajky sa podávaj do 12:00 a potom nasledujé obedová ponuka.

Na pitie si môžete dať dobrú kávu, remeselné pivá, čaje, limonády či šťavy a čo sa týka kávy majú aj mandľové a bezlaktózové mlieko.

Kvalita a cena:

Kedže sa prevádzka nachádza v historickom centre, ceny sú tu skôr nastavené vyššie. Raňajkové jedlá vychádzajú tak okolo 7-8 eur a káva je tak okolo 3 eur. Musím ale povedať, že porcia bola naozaj veľká a dosýta som sa najedla. Myslím si že ak si chcete spraviť pekný deň alebo potešiť niekoho, určite sa sem zastavte na brunch.

Väčšina jedál je vegetariánskych a s mäsom, na menu karte som nevidela špeciálne vegánske alternatívy jedál. Čo sa týka kvality, suroviny boli čerstvé a jedlo bolo naozaj chutné.

Obsluha:

Obsluha tu bola naozaj milá a pozorná. Hneď po príchode som dostala pohár vody a aj počas jedla mi čašníčka ochotne prišla doliať vodu, keď som dopila. Boli aj veľmi ochotný, keď som ich o hocičo poprosila.

Moje dojmy:

V Urban bistre sa mi veľmi páčilo, no nie je to miesto, kde by som chodila každý deň a to hlavne kvôli vyššej cene. No raz za čas mi to príde fajn urobiť si radosť a ísť sa tam naraňajkovať aj s kamarátmi či rodinou. Priestor bol na jednotku a bolo tam naozaj veľa miest na sedenie, určite odporúčam navštíviť.