Jesslicious Review: Simply Vegan #3

Tenko krát som odcestovala do Prievidze do jedného úžasného vegánskeho podniku Simply Vegan, ktorý vlastnia dve vášnivé cestovateľky a samozrejme skvelé kuchárky- Soňa a Petra. Ich jedlá hrajú farbami a ich pozitívna nálada vás ešte viacej nabije energiou.

Dievčatá sa snažia robiť veci hlavne od srdca a keď cítia, že už je na nich toho veľa a upadajú do rutiny, vždy si vybehnú niekam do exotických krajín oddýchnuť a nabrať novú inšpiráciu.

Lokalita:

Simply Vegan sa nachádza v Prievidzi veľmi blízko vlakovej a autobusovej stanice, čo je podľa mňa skvelá lokalita aj pre turistov. Prevádzka je ale trošku skrytá a nie je ju vidno hneď od cesty, preto je jednoduchšie držať sa navigácie.

Presná adresa: A. Hlinku, 727 727/12, 971 01 Prievidza

Interiér:

Po vstupe do tejto prevádzky máte pocit, že sa nachádzate v nejakom bistre na Bali. Majú ho naozaj farebný, s množstvom izbových rastlín a dekoráciami, ktoré si dievčatá priniesli z ciest.

Usadiť sa môžete na pohodlnú sedačku, za stôl alebo za bar, kde máte skvelý výhľad do kuchyne. Celý interiér pôsobí hrejivo a útulne až sa vám nebude chcieť odísť. Dievčatá sa snažia prostredníctvom fotografií a obrazov ukázať, že rastlinná strava nemusí byť vôbec nudná a prejavujú tak aj úctu ku zvieratám.

Ponuka:

Táto prevádzka je otvorená od 10.00 do 15.00 a špecializuje sa hlavne na obedy. Jedlo dňa zverejňujú vždy deň dopredu  na ich facebookej stránke Simply Vegan. Niekedy majú naozaj sýtu polievku a niekedy druhé jedlo, z ktorého určite hladní nebudete. K tomu vám vedia pripraviť teplý čajík, limonádu alebo ovocnú šťavu-vitamínový shot.

Vo vitríne na vás čaká aj niekoľko druhov koláčikov, ktoré su prevažne nepečené a raw alebo si môžete dať aj sushi šalát, vegánske ruské vajce či bagetku. Na objednávku si môžete dať spraviť krásnu tortu, raw zákusky, sushi tanier alebo aj kváskový chlebík.

Kvalita a cena:

Obed v Simply vegan stojí 5,50 eur a koláčiky sa pohybujú okolo 2,50-3 eur. Zakúpiť si môžete aj krásne kokosové misky, tričká či tašky s vegánskou tématikou.

Čo sa týka kvality, dievčatá sú zástancami zdravšej stravy a dbajú na čerstvosť surovín. Jedlo je vždy dobre dochutené a na raw zákusky používaju dužinu z mladých kokosov a sladia iba s datľami, javorovým alebo kokosovým sirupom. Koláčiky zafarbujú prírodnými farbivami ako napríklad modrým práškom zo spiruliny.

Obsluha: 

Myslím si, že na obsluhu sa nedá povedať nič zlé. Dievčatá sú naozaj priateľské a komunikatívne. Prevádzku som navštívila niekoľko krát a keď sa mi stalo, že obedy boli vypredané, tak mi ochotne pripravili namiesto toho skvelú bagetku na cestu. Treba prísť na obed medzi 11-12, vtedy sa vám určite ujde a uchmatnete si aj nejakú maškrtu z vitríny 😀

Moje dojmy:

Mám túto prevádzku veľmi rada hlavne kvôli skvelému vegánskemu jedlu a príjemnej atmosfére a aj lokalite. Vždy keď chodím do Prievidze, tak obedujem jednoznačne v Simply Vegan. Pár krát som ale zabudla, že majú otvorené iba od utorku do piatku a hlavne sa musíte snažiť prísť čo najskôr po otvorení, pretože domáci sem často chodia na obed a môže sa stať, že sa vám jedlo neujde. Veď kto by nechcel také dobré jedlo 🙂