Jesslicious Review: Panenská kaviareň #2

Po mojej prvej recenzii som sa už cítila viac smelšia a vybrala som sa preskúmať ďalší podnik, ktorý si určite zaslúži pozornosť. Je ním veľmi útulná kaviarnička, Panenská kaviareň, ktorá vás očarí nádherným interiérom a ešte lepším jedlom. 

Lokalita:

Panenská kaviareň sa nachádza mimo rušného centra na Panenskej ulici, do ktorej sa ľahko dostanete z Hodžovho námestia. Ulica je to veľmi kľudná a natrafíte tu skôr na zahraničných turistov, ktorý blúdia uličkami Bratislavy. Ak idete smerom z Hodžovho námestia, kaviareň nájdete po ľavej strane asi tak v strede ulice.

Presná adresa: Panenská 7378/18, Bratislava

Interiér:

Interiér v tejto kaviarni je naozaj jedinečný,útulný a vyvoláva príjemný pocit domova. Kombinácia starších kúskov nábytku s novšími a cit pre detail dodávajú tomuto miestú šmrnc. Môžete si vybrať pohodlné sedenie v kreslách či intímnejšie sedenie vo dvojici za stolmi alebo barovým pultom. Izbové rastliny dodávajú tomuto miestu tiež osobitý charakter.

Ponuka:

Do tejto kaviarne Vám jednožnačne odporúčam ísť na skvelé raňajky. Na výber máte niekoľko druhov sladkých ale aj slaných raňajok. Zo sladkých si môžete dať makovú ovsenú kašu s ovocím, granolou a preliatu javorovým sirupom, granolu s jogurtom a ovocím či čerstvo upečený croissant nasladko či naslano. Zo slaných majú v ponuke niekoľko druhov toastov s avokádom, vajíčkami, feta syrom či prosciuttom. Mnoho z týchto jedál je dostupná aj vo vegánskej verzii a v ponuke majú aj bezlepkový chlebík.

Tak isto aj kávičku vám vedia pripraviť s normálnym a aj s rastlinným mliečkom, na výber máte aj čerstvo pripravené limonády, čaje a dokonca aj horúcu čokoládu s marshmallows.

Počas celého dňa si viete pochutnať aj na čerstvých dezertoch, ponuka sa neustále mení, no majú často rôzne variácie cheesecakeov či najnovšie aj banánový chlebík a samozrejme čerstvé croissanty.

Kvalita a cena: 

Raňajky sa pohybujú v cenách od 4 do 5-6 eur, záleží podľa toho, čo si vyberiete. Káva tak isto od 2-3 eurá a croissanty 2-3 eurá, podľa toho aký si vyberiete.

Majiteľka si tak isto zakladá na čerstvých surovinách a kvalita jedla je pre ňu samozrejme prvoradá. Túto kaviareň som navštívila viacero krát a nikdy sa mi nestalo, že by jedlo nebolo pripravené z čerstvých potravín.

Obsluha:

Obsluha je tu naozaj príjemná, priateľská a poradí vám. Ak vidia, že potrebujete čas na rozmyslenie, nie sú zbytočne dotieraví a nechajú vám čas na rozmyslenie.

Moje dojmy:

Na mňa pôsobí Panenská kaviareň veľmi príjemne a máte tu aj určitý pocit intimity, v kľude si viete vychutnať jedlo a kávičku. Samozrejme interiér na mňa urobil na prvý pohľad dojem. Rovnako sa mi páči ich zdravá raňajková ponuka a aj to, že myslia na ľudí s intoleranciami a inými stravovacími návykmi. Odporúčam jednoznačne výskúšať ich toast s avokádom a k tomu teplý croissant s džemom a kávičkou.

Zároveň má Panenská kaviareň aj spoluprácu s aplikáciou Trifft, kde platí akcia- espresso 1+1 zdarma a za nákup viete získať vernostné body, ktorými si viete zaplatiť jedlo v niektorých partnerských prevádzkach. Ak sa zaregistrujete do ich aplikácie cez tento link: bit.ly/jess-bonus , a po zadaní kódu PSCN5M získate automaticky odmenu 30 eur.