Jesslicious Review: Nueva Via Cakes #4

Nueva Via znamená nová cesta a tento názov úplne vystihuje prevádzku Dianky Samolejovej, ktorá sa naozaj vybrala inou a zdravšou cestou. V jej sladkej výrobni nenájdete žiadnu rúru, pretože všetky jej koláčiky sú nepečené a raw. Raw príprava koláčikov spočíva v spracovaní surovín iba do 40 stupňov a najlepším pomocníkom v tomto prípade je hlavne mixér a samozrejme láska ako tajná ingrediencia od mladej majiteľky a šikovných pomocníčok. 

Lokalita:

Nueva Via sa ukrýva na Račianskom mýte v Bratislave, no je tak trošku skrytá v úzadí, čiže od cesty nemáte šancu si ju všimnúť. Určite sa ale oplatí kvôli tým dobrotám hladať a prísť ochutnať nejakú dobrotu z Diankinej výroby.

Presná adresa: Račianska 1/C, 831 04 Nové Mesto, Bratislava

Interiér:

Po vstupe do prevádzky vám je hneď jasné, že tu vládne ženská ruka a interiér pôsobí naozaj veselým, príjemným a útulným dojmom. Na sedenie máte na výber viacero možností vnutri aj vedľa prevádzky… a ešte viac budete mať problém vybrať si raw koláčik z vitríny, jeden je krajši ako druhý. Ak prídete práve vtedy, keď sa vyrábaju koláčiky, môžete tak vidieť aj do výrobne, pretože je súčasťou priestoru.

Ponuka:

Ponuka koláčikov je naozaj pestrá. Ako prvé sa v Nueva Via Cakes vyrábali raw košíčky, potom sa k tomu pridali torty, energy gulôčky, donutky a dokonca aj raw pralinky a sušienky. Príchutí má v ponuke nespočetne veľa- snickers, raffaelo, bounty, ferrero rocher, tiramisu či rôzné čokoládové alebo ovocné variácie.

Na pitie sú tu rôzne limonády, káva, čaj a v letných obdobiach aj obľúbené raw zmrzliny či osviežujúce smoothies. Na prevádzke nemá samozrejme celú ponuku, každý deň sa to obmieňa a ak máte záujem o nejakú tortu, tak si môžete objednať cez jej e-shop www.rawcupcakes.sk

Kvalita a cena: 

Na výrobu raw koláčikov musíte používať hlavne kvalitné suroviny, inak by to bolo jednoznačne cítiť na chuti. Týmto sa riadi aj Nueva Via a na výrobu koláčov, si vyberá iba kvalitné orechy, datle kokos, kakao či koreniny na dochutenie. Cena koláčov sa pohybuje okolo 2,70 eura a torty podľa veľkosti od 10-70 eur. Pralinky si môžete kúpiť po kusoch alebo vo výhodných darčekových baleniach po 8-10 kusoch.

Obsluha:

Ani v tejto prevádzke nemám čo vytknúť, čo sa týka obsluhy, dievčatá sú veľmi milé a ak máte hocijaké otázky ohľadom koláčikov a raw výrobe, radi vám na ne odpovedia. A ak vás zaujíma ako celá Nueva Via vznikla, tiež neváhajte a opýtajte sa, tento príbeh stojí za vypočutie.

Moje dojmy:

S Diankou sa poznám osobne a pár krát som jej pomáhala aj vo výrobni, ešte na začiatku zrodu jej vysnívaného priestoru. Je to naozaj obdivuhodná mladá žena, ktorá si išla za svojím snom a za to ju veľmi obdivujem. Postupne sa jej firma rozrastá o nových členov a aj dopyt je čoraz väčší a väčší. Ochutnala som skoro všetky druhy jej raw košíčkov a musím povedať, že sú naozaj výborné a hlavne sýte, kvalitné a zdravé.