Jesslicious Review: Matsu #10

Vďaka viacerým pozitívnym odporúčaniam od priateľov som sa rozhodla navštíviť tentokrát prevádzku Matsu premium tea & coffee a jednoznačne to bolo skvelé rozhodnutie. Toto miesto má svoju špecifickú atmosféru a rozhodne ju treba pocítiť na vlastnej koži a neposledne si prísť vychutnať prémiový matcha čaj a kávu.

Lokalita: 

Matsu sa nachádza v Bratislave v Starom meste blízko Medickej záhrady a tak isto sa sem rýchlo dostanete z Kamenného námestia pešo alebo pôjdete električkou na zastávku Mariánska.

Presná adresa: Špitálska 2202/51, 811 08 Bratislava

Interiér:

Interiér je tu naozaj originálny, pôsobí vzdušne s citom pre detail. Šmrc mu dodáva kopa zelených ozboviek a tak isto  fľašky saké či celý servis na prípravu matcha čaju, ktorý si tu môžete rovno aj zakúpiť.

Miesta na sedenie je tu naozaj veľa, kedže prevádzka je priestranná a z oboch strán je presvetlená vďaka oknám, čo ešte viac opticky priestor zväčšuje. Sedenie je naozaj pohodlné a je to príjemné miesto, kde si posedíte či už s priateľmi alebo aj osamote.

Ponuka:

Ponuka v Matsu je naozaj pestrá. Okrem kvalitnej kávičký a prémiového Matcha čaju, ktorý je tu pripravovaný ceremoniálnym spôsobom, si tu môžete pochutnať aj na raňajkách alebo pravom curry s ryžou.

Na raňajky tu podávajú sladké wafle s ovocím a zmrzlinou s príchuťami ako matcha či čierny sezam a majú aj rôzne druhy slaných sandwichov. No a na obed tu pripravujú tradičné poctivé curry s ryžou a k tomu si môžete dať aj miso polievku. A ako dezert skvelú matcha zmrzlinu.

Ku kávičke mávajú aj vždy v ponuke nejaký koláčik, čiže si bez problémov môžete aj zamaškrtiť.

Kvalita a cena:

Ceny za kávu a čaj sú tu primerané ich kvalite a jedlo pripravujú čerstvé, čiže si musíte chvíľu naň počkať. Okrem matcha čajov či pomôcok na jeho prípravu tu predávajú aj japonské saké a 6-teho apríla sa v Matsu koná aj festival saké so vstupom zdarma.

Obsluha: 

Obsluha bola veľmi milá a bez problémov poradila, keď som sa nevedela rozhodnúť pri výbere. Ak vás niečo zaujme, smelo sa nebojte spýtať.

Moje dojmy:

Na tomto mieste sa mi veľmi páčila atmosféra a krásny priestor, z ktorého vyžaroval kľud a jednoznačne mi chutila matcha zmrzlina a matcha čaj, na ktorý sem jednoznačne musíte prísť a tak isto sa sem ešte určite vrátim ochutnať spomínané curry.