Jesslicious Review: Mandľa #6

V Bratislave je už niekoľko unikátnych kaviarní, ktoré sú známe dobrou kávou a pribudla k nim od novembra minulého roka aj ďalšia- kaviareň Mandľa v Zuckermandeli. Už po vstupe viete, že nejdete do klasickej kaviarne. Zákazník má podľa ich filozofie pochopiť, že ide o niečo viac ako len o jednoduché vypitie každodennej dávky kofeínu, bez ktorej si už spoločnosť nevie predstaviť deň. Príďte sa teda presvedčiť na vlastné oči a ochutnať, čo táto kaviareň ponúka ?

Lokalita:

Kaviareň Mandľa nájdete v priestoroch jednej z budov komplexu Zuckermandel v Bratislave. Budovy sú naozaj moderné a poskytujú priestor nielen pre kancelárie a bývanie, ale nájdete tu samozrejme aj gastro prevádzky a kaviarne. Mandľa sa nachádza na rohu prvej budovy, ak idete smerom od mostu SNP. Krásne vidíte z ich priestoru kontrast medzi starou a novou architektúrou a máte zároveň aj výhľad na bratislavský parlament

Presná adresa: Žižkova 7, 811 02 Bratislava

Interiér:

Napriek menšiemu priestoru interiér pôsobí vzdušne a príjemne. Celá prevádzka je ladená do jemných prírodných tónov a posedieť si môžete za pultom, ktorý viete využiť ako na oddych, tak aj na prácu. Majiteľ si dal záležať na každý detail a dokonca majú navrhnuté aj vlastné poháriky na kávu a čaj z kameniny. Zakúpiť si môžete aj coffee cup s ich logom mandle, ktorý je vyrobený z odpadu z namletej kávy.

Ponuka:

V Mandľe nenájdete klasické rozdelie káv na espresso, kapučíno či latte. Klasické espresso tu volajú shot a k nemu si už môžete navoliť dvojitú dávku, mlieko a dokonca máte na výber aj keto verziu, čo znamená pridanie MCT oleja a vegánskeho masla-Nemáslo. Hand brew je v ich slovníku vlastne káva pripravovaná cez filter. Ak nemáte chuť na čaj, tak určite ochutnajte matcha čaj, ktorý tu pripravujú ceremoniálnym spôsobom.

Ku kávičke tu nenájdete klasické dezerty. Mandľa chce byť originálna a preto ponúka výživné energy balls. Sú dezertom no zároveň naozaj nutrične hodnotné. V ponuke majú niekoľko druhov ako pistácia, mandľa, kakao, mak, vanilka či malina a vyrába ich Mandlove od Martiny Grňovej.

Kvalita a cena:

Cena kávy závisí od kombinácie ktorú si zvolíte, no vôbec nie je predražená. Použitá je kvalitná káva, klasické či ovsené mlieko, MCT olej je od Powerlogy a vegánske maslo od Nemléka.

Guličky sú rovnako vyrobené s kvalitných orechov, datlí a dosladené ešte kokosovým cukrom a cena je 1,20 eur/kus a pri kúpe 3 kusov je cena 3 eurá.

Obsluha:

Za barom vás obslúži šikovný a šarmantný barista, ktorý dbá na každý detail. Keď máte šťastie, natrafíte hlavne doobeda na majiteľa kaviarne a určite sa nebojte spýtať na filozofiu kaviarne.

Moje dojmy:

Kaviareň sa mi hneď veľmi zapáčila, mám rada dobre premyslené detaily a rovnako sa mi páči ako urbanizmus dotvára celý dojem kaviarne. Tak isto sa mi páči aj jednoduchá a prehľadná ponuka, jedným slovom táto kaviareň je naozaj originálna a určite ju choďte navštíviť. Ja sa tam tiež ešte plánujem vrátiť a ochutnať ich matchu a iné druhy energy balls.