Jesslicious Review: Lunter bistro #12

Minulý týždeň som sa vybrala s objektívom v ruke preskúmať novo-otvorenú prevádzku Lunter bistro. Značka Lunter je známa najmä svojimi rastlinnými a prevažne sójovými výrobkami, ktoré sú v obľube nielen u vegánov ale aj mnoho všežravcov.

Lunter bistro nie je však prvé svojho druhu. V Banskej Bystrici majú tiež bistro a dokonca aj reštauráciu, v ktorej varia chutné jedlá a používajú do nich hlavne svoje produkty. Určite sa oplatí aj tieto prevádzky navštíviť a vyskúšať Lunter zdravú kuchyňu.

Lokalita:

Lunter bistro v Bratislave sídli v komplexe Twin City blízko autobusovej stanice. Vchod do bistra je z vnútra jednej z budov firiem a bistro je nie je určené iba pre zamestnancov okolitých firiem, no určite aj pre okolo-idúcich návštevníkov.

Presná adresa: Mlynské nivy 4120/8, 811 09 Bratislava

Interiér:

Interiér je naozaj pekne, čisto a moderne navrhnutý. Pri vstupe po ľavej strane sa nachádza chladiaci pult s Lunter produktami a v strede samoobslužný pult s dobrotami. Veľmi pekný prvok je zelená žíva stena plná byliniek či izbových kvetov a dotvára tak celý priestor.

Sedenie tu zatiaľ nie je a prevádzka funguje skôr formou grab & go- vezmi si so sebou.

Ponuka:

Okrem spomúnaných Lunter produktov tu nájdete tofu praženicu, párky, zeleninový zemiakový šalát s tofunézou, chrumkavé marinované tofu, budha misky či sladkú ovsenú kašu s jahodami alebo chia puddingy.

Na obed tu ponúkajú aj polievky a plánujú pridať aj čerstvé pečivo a postupne rozširovať sortiment.

Kvalita a cena:

Ceny za produkty sú podobné ako v obchodných reťazcoch. Chia pudingy a kaša stoja 3,50 eur, budha misky s tofu a dresingom 4,50 eur a tofu praženicu či šalát si môžete zobrať do ich eko rozložiteľných nádobiek alebo do vlastnej za 3,50 eur.

Polievky majú každý deň čerstvo uvarené a spolu aj s jedlom im ich dovážajú z Banskej Bystrice.

 

Obsluha: 

Predavačky boli naozaj milé a ochotné a bolo vidno, že majú v produktoch prehľad a vedeli vám poradiť, ak si neviete vybrať zo širokej ponuky.

Moje dojmy:

Na Lunter bistre sa mi veľmi páčila hlavne možnosť namixovať si napríklad raňajky z tofu praženice, párok či chrumkavého tofu, ktoré je naozaj veľmi chutné. Chutil mi aj zemiakový šalát, ktorý bol na nerozoznanie od klasického a určite sa sem vrátim ochutnať aj sladké raňajkové misky. Jediné, čo by som možno vytkla na budha miskách je, že porcia sa mi nezdala adekvátna cene, ale je to len môj osobný názor 🙂 Aj tak určite odporúčam Lunter bistro navštíviť a ochutnať jedlá z ich ponuky.