Jesslicious Review: Le Miam #8

Moje cesty za objavovaním nových gastro prevádzok pokračujú a tento krát ma očarila jedna útulná francúzska cukráreň, ktorú som sa rozhodla pre vás preskúmať bližšie.

Príbeh Le Miam je veľmi pekný, mladá absolventka vysokej školy sa nechala premôcť svojimi snami a odišla po škole do Francúzska, kde sa dostala na cukrársku školu a naučila sa piecť najchutnejšie francúzske dezerty. Počas pôsobenia vo Francúzsku sa spoznala s jedným cukrárom, s ktorým sa nakoniec vrátila naspäť na Slovensko a otvorili si spolu jedinečnú cukráreň v Bratislave, kde mimochodom tento muž je aj hlavným cukrárom, zatiaľ čo majiteľka si momentálne užíva materskú dovolenku.

Každý deň tešia návštevníkov chutnými dobrotami a verím, že po návšteve tohoto sladkého kráľovstva, budete aj vy ich stálymi zákazníkmi…jednoducho sa im nedá odolať!

Lokalita:

Francúzska cukráreň Le Miam sa nachádza v Bratislave neďaleko Kamenného námestia. Pri cukrárni stojí aj električka pod zastávkou Mariánska. Peši sa tak isto ľahko viete dostať aj od Kamenného námestia alebo z Obchodnej ulice.

Presná adresa: Špitálska 16, 811 06 Bratislava

Interiér:

Už po vstupe do cukrárne máte pocit, že ste sa presunuli niekoľko kilometrov do Francúzska. Hoci som tam nikdy nebola, no z filmov a obrázkov som vždy obdivovala tú francúzsku jemnosť a eleganciu, ktorá dýcha z tohto priestoru. Najkrajší zážitok pre mňa bolo vidieť ako vám pred očami vypekajú sympatickí pekári a pekárky zákusky a čerstvé krehké pečivo. Keď vidíte ako niekto s radosťou a láskou niečo pripravuje, máte chuť všetko ochutnať. Posedieť a vychutnať si dezert môžete za niekoľkými menšími stolíkmi a sedenie je nielen pohodlné ale aj veľmi vkusné.

Ponuka:

Le Miam ponúka predovšetkým niekoľko druhov zákuskov a francúzskeho krehkého pečiva-brioche, croissant a plnené slimáky. Tie sú tu naozaj delikátne a určite ich nezabudnite ochutnať.

Zo zákuskov majú luskáčik, gaštanovú tartaletku, s kávovým či čokoládovým krémom ale aj svieže ovocné koláčiky. Na pitie si môžete dať kávičku, čaje, limonády a či horúcu čokoládu.

Kvalita a cena:

Myslím si, že čo sa týka kvality, tak tu jednoznačne neviete čo vytknúť. Zákusky aj pečivo pečú každý deň čerstvé a ponuka koláčov je takmer každý deň stála.

Cenovo sú zákusky 5,90 eur za kus a pečivo od 1,60 do 2 eur podľa druhu. Kávičky a nápoje sú za bežné ceny ako v iných kaviarňach.

Obsluha:

Obsluha je tu tak isto veľmi milá a ochotná a akékoľvek otázky ohľadom koláčikov a ostatnej ponuky sú vám ochotní zodpovedať. Určite si prečítajte ich príbeh na menu karte alebo sa rovno naň spýtajte, ak chcete vedieť viac.

Moje dojmy:

Táto cukráreň je jednoznačne závislosť a po jej prvej návšteve budete rozmýšľať, kedy sa tam vrátite znova. Stalo sa to aj mne a už som tam ochutnala skoro všetky druhy pečiva ? A nezabudnite so sebou zobrať aj nejakého parťáka/parťáčku a pochutnať si spolu. Cítila som sa tam veľmi príjemne a hlavne spokojne vďaka skvelému chuťovému zážitku.