Jesslicious Review: Hummus Bar #13

Hummus Bar je prvá slovenská frančíza v Bratislave, pričom prvá prevádzka vznikla v Budapešti v Maďarsku. Už z názvu je známe, že ponúkajú hlavne hummus, no okrem neho tu nájdete aj iné špeciality ako saskuka, falafel alebo pita sendviče. Rozhodne hladní neodídete a určite sa sem zastavte na obed alebo večeru aj s priateľmi.

Lokalita:

Hummus Bar sa nachádza v blízkosti budovy IBM a komplexu Panorama City v Bratislave a prevažne je navštevovaný zamestnancami okolitých firiem. Pešo sa sem dostanete jednoducho od nákupného centra Eurovea alebo autobusmi, ktoré stoja buď pri Eurovei alebo pri Panorama City.

Prevádzku nájdete vo veľkom dvore vytvorenom budovami a susedí spolu s pekárňou Anker.

Presná adresa: Pribinova 4253/19, 811 09 Bratislava

Interiér:

Interiér v tejto prevádzke je naozaj príjemný, pekne presvetlený a s množstvom zaujímavých a vtipných detailov-obrázkov a textov na stenách. Z miest na sedenie si môžete vybrať napríklad barové sedenie pri presklenej stene alebo po väčších či menších skupinkách pri stoloch.

Ponuka:

Hummus bar ponúka neskutočne veľkú ponuku jedál a ich jedálny lístok je naozaj pestrý, že si budete mať problém aj vybrať. Na výber máte niekoľko druhov hummusu- vo vegetariánskej, vegánskej či mäsovej verzii a s rôznymi prílohami alebo falafelmi.

Ďalej máte na výber opäť niekoľko druhov sashuky, čo je vlastne jedlo podobné našemu leču a dochutené špeciálnymi koreninami ako koriander, rasca či kurkuma. V ponuke majú s vajíčkami, syrom feta, s hummusom alebo s mäsom a dokonca aj zelenú verziu sashuky.

Keď sa ponáhľate, skvelou voľbou môžu byť pita chleby v rôznych variáciách, ktoré vás určite zasýtia. Zároveň majú pripravené v chladničke aj šaláty s hummusom, ktoré si môžete vziať so sebou.

Pri každej návšteve dostanete uvítací drink a dipy, ktoré si môžete vychutnať spolu s jedlom. Ak máte chuť na sladké, ponúkajú aj krémový puding malabi s malinami.

Z nápojov máte na výber z ich čerstvo pripravovaných limonád či dokonca aj pivo, víno či prosecco.

Kvalita a cena:

Hummus bar je jedinečný tým, že si pečú vlastné pita arabské chleby a tak isto svoj vlastný hummus, ktorý si môžete od nich tak isto zakúpiť. Jedlo bolo čerstvo pripravené a naozaj výborne dochutené koreninami.

Cenovo sa jedlo pohybuje od 3 až do 7 eur, záleží podľa jedla a surovín použitých v ňom. Jedálny lístok majú aj pekne a prehľadne spracovaný, označené sú všetky bezmäsyté jedlá a aj najobľubenejšie, aby vám to uľahčilo výber pri takej pestrej ponuke.

Obsluha:

Obsluha v Hummus Bare bola naozaj príjemná a milá. Ku všetkým zákazníkom pristupovali naozaj zodpovedne, za čo si zaslúžia obdiv, lebo počas obeda sem chodí naozaj veľa ľudí a každý má iné požiadavky. S radosťou vám pomôžu pri výbere jedál v prípade, že si nebudete vybrať, pretože majú veľmi dobrý prehľad v ponuke.

Moje dojmy:

V Hummus bare sa mi naozaj veľmi páčilo a hlavne mi tam chutilo. Veľmi si potrpím na dobre dochutené jedlo a bola som naozaj spokojná. Určite sa sem vrátim a ochutnám aj iné jedlá.