Jesslicious Review: Grín Grin Salad Bar #11

Tento krát som dostala veľmi milé pozvanie do Grín Grin Salad Baru a bola som naozaj príjemne prekvapená, že som o tomto mieste doteraz nevedela, pričom funguje už 5 rokov. Neskutočný výber jedál, skvelá atmosféra a príjemný priestor. Prevádzka je otvorená od pondelka do piatku od 11:00 do 15:00 a vrelo vám ju odporúčam navštíviť. Aktuálnu ponuku nájdete na ich stránke www.gringrin.sk a na Instagrame ako @gringrin_saladbar

Lokalita:

Grín Grin Salad Bar sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice a je skryté v jednej z uličiek medzi bytovými domami. Ak túto oblasť až tak nepoznáte, jednoznačne sa spoliehajte na navigáciu v telefóne, pretože môžete mať problém túto prevádzku na prvý krát nájsť. Avšak stáli zákazníci už jednoznačne nemajú s týmto problém a veľa z nich je hlavne z okolitých firiem ako Exponea či Google, ktorí sem chodia na obed.

Presná adresa: Budovateľská 27, 821 08 Bratislava

Interiér:

Interiér a je naozaj rozumne premyslený a hlavne je tu veľa miesta na sedenie a stoly sú dostatočne od seba ďaleko. Hoci sa tu nahromadí veľa stravníkov, nemáte pocit stiesnenosti alebo prílišného hluku. Po vstupe do prevádzky sa môžete ísť rovno ku stolu alebo idete rovno do miestnosti, kde sa nachádzajú samoobslužné pulty so studenými šalátmi či dresingami a druhý s teplými jedlami a polievkami.

Po výbere jedla na tanier si ho idete odvážiť a zaplatiť a môžete sa presunúť ku stolu a pochutnať si na dobrom jedle. Nakoniec pri východe odnesiete špinavý riad a spokojne s plným bruchom môžete odísť.

Ponuka:

Ako som už vyššie spomínala, v ponuke sú aj teplé aj studené vegetariánske aj vegánske jedlá. Zo studených je to niekoľko druhov šalátov- z listovej zeleniny, kapusty, mrkvy, s kuskusom, cestovinou, so syrom, tofu či rôznymi druhmi strukovín. Ďalej tu nájdete zaujímavé dresingy ku šalátom- avokádový či paradajkový.

Z teplých jedál sú tam rôzne omáčkové jedlá, prílohy či zapekané cestoviny, lasagne alebo zelenina. Samozrejme dva druhy teplých polievok, ku ktorej si môžete dať aj chlebík či petržlenovú vňať na ozdobu.

Ak máte chuť na dezert, tak pri pokladniach sa nachádza vitrína s dezertami ako tapioka puding alebo zdravý čokoládový krém a zdarma si môžete zobrať na zapitie citrónovú limonádu.

Kvalita a cena:

Jedlo je pripravené každý deň čerstvé a bolo výborne dochutené. Strukoviny poctivo namáčajú a varia, aby boli lepšie stráviteľné a snažia sa tak isto predísť používaniu akýchkoľvek polotovarov.

Ak chcete z niektorých jedál vegánsku verziu, je potrebné sa spýtať a v kuchyni majú vždy nachystanú aj takúto variantu.

Cena jedla za 100 g jedla je 1,15 eur a za polievku od 0,8 do 2 eur podľa veľkosti.

Obsluha:

Hoci to v Grín Grin funguje ako samoobsluha, keď budete potrebovať pomoc, určite sa informujte pri pokladni a s radosťou vám poradia.

Moje dojmy:

V Grín Grin Salad Bare sa mi veľmi páčilo, prevádzka bola priestranná a je tam tak veľký výber, že máte problém si vybrať. Každý deň od pondelka do piatku majú zakaždým inú ponuku a za pár eur sa tu viete naozaj kvalitne najesť. Jedine, čo ma odrádza je lokalita, inak by som sem chodila každý deň na obed ?