Jesslicious Review: Giraffe Bakery #5

Tento krát som sa vybrala do prevádzky, ktorú som predtým osobne nikdy nenavštívila, no ochutnala som od nich ich skvelé makrónky. Kontaktovala som teda majiteľku Giraffe Bakery a ona s radosťou súhlasila s mojím návrhom urobiť recenziu. Návšteva tejto prevádzky ma ale donútila byť smelšia a veľa sa pýtať, aby som pochopila ich filozofiu a interpretovala ju v recenzii správne. Musím povedať, že to bolo naozaj obohacujúce a vrátim sa tam čo najskôr.

Lokalita:

Giraffe Bakery sa nachádza v budove Novej Cvernovky v Rači v Bratislave. Nová Cvernovka je veľmi zaujímavý koncept, pôvodne bývalá budova školy teraz zastrešuje mnoho umelcov a medzi nimi sa nachádza aj táto útulná kaviarnička s výrobňou. Keď už vyhladnete po obdivovaní umeleckej tvorby, zastavte sa určite do Giraffe Bakery na zákusok a kávičku.

Presna adresa: Račianska 78, 831 02 Bratislava

Interiér:

Na interiéri v celej budove je zaujímavé to ako dokážete aj z opustených priestorov vytvoriť niečo nové, hodnotné a vdýchnuť do priestoru časť zo seba, čo vidieť aj na prevádzke Giraffe Bakery. Priestor na mňa pôsobil veľmi otvorene, útulne a zároveň moderne. Súčasne sa môžete pozerať aj na veľkú výrobňu, kde vznikajú všetky ich dobroty a v letných obdobiach si môžete vychutnať maškrty aj na terase vonku.

Ponuka:

Giraffe Bakery sa špecializuje už podľa názvu na pečenie rôznych druhov koláčov, toriet, zákuskov či makroniek. Pečú hlavne pre zákazníkov na objednávku a do kaviarničky, no najnovšie pečú aj pre kaviareň Black. Ak chcete teda ochutnať ich dobroty, musíte len zavítať priamo ku nim do Novej Cvernovky. Na pitie si môžete dať kávičku či čajík a často majú vo vitríne ich krémeš, šamróny, brownies, makrónky a dokonca aj čerstvé pečené buchty.

Kvalita a cena:

Pretože výrobňa je súčasne spojená s kaviarňou, máte tak záruku, že každý deň sú koláčiky čerstvé. Nie sú špeciálne zameraní na pečenie bez lepku, laktózy alebo bez cukru, no určite v ich repertoári nájdete aj takéto maškrty. Najnovšie vás naučia piecť aj vegánsky a to na ich kurzoch pečenia. Tešiť sa môžu aj milovníci makróniek a prísť sa ich naučiť vyrábať na kurz.

Ceny sú tu naozaj veľmi prijateľné, koláče vôbec nie sú predražené a hlavne sú robené s láskou od šikovných pekárok.

Obsluha:

Každá návšteva je tu vrelo vítaná a v prípade hocijakých otázok sa nebojte spýtať na príbeh tejto výrobne. Z členov pekárskej rodiny je tu cítiť kľud a úprimnosť, čo určite ocenia aj zákazníci.

Moje dojmy:

Na každej prevádzke ma vie vždy zaujať prístup majiteľov. Giraffe Bakery je pre jej stvoriteľov ako dieťa a netúžia sa nijak rozrásť, pretože chcú byť stále jej súčasťou a vidieť reakcie ľudí na ich sladkú tvorbu. Robia všetko hlavne úprimne a s láskou. Ak máš aj ty vášeň k pečeniu, neboj sa ich kontaktovať, pretože práve hľadajú nového člena do tímu, aby mohli ešte viac ľudí potešiť svojimi dobrotami.