Jesslicious Review: FOODOO #9

Okolo FOODOO bistra som prechádzala už niekoľko krát a konečne som sa odhodlala ho navštíviť. Toto moje rozhodnutie považujem za veľmi správne, pretože je to opäť iný koncept ako jedlo prezentovať ľuďom. Je chutné, zdravšie a zároveň veľmi sýte a najedia sa tam aj vegetariáni aj mäsožrúti za rozumnú cenu. Veď choďte sa presvedčiť sami ?

Lokalita:

FOODOO má v Bratislave dve prevádzky, jedna sa nachádza na Kamennom námestí v budove obchodného domu Tesco a druhá je na Miletičovej pri Apollo biznis centre. Ja som navštívila prevádzku na Kamennom námestí, ktoré mi príde dostupnejšie, čo sa týka spojov. Dostanete sa tam ľahko aj električkou a aj trolejbusom z viacerých častí mesta.

Presná adresa: 

Interiér: Interiér na mňa pôsobil veľmi príjemne s veľa miestami na sedenie. Buď si môžete vybrať sedenie za stolmi alebo barové sedenie. Prevádzka je naozaj presvetlená vďaka presklenej fasáde a je rozumne premyslená. Má dva vstupy, ktoré umožňujú rozumnejšiu prevádzku, čo je praktické hlavne v čase obeda(11:30-12:30), kedy sa sem nahrnie naozaj veľa ľudí.

Ponuka:

V obedovej ponuke majú vždy polievku a jedno vegetariánske a mäsové menu. Súčasťou menu taniera je niekoľko druhov šalátov, pečená zelenina či zemiaky, pohánka alebo iná zdravá príloha a dresing. K tomuto si môžete dať pohárik limonády zdarma a majú aj vždy rôzne dezerty či palacinky.

Ponúkajú aj klasické sladké alebo slané raňajky v podobe vajíčok, croissantov alebo palaciniek. Objednať si tu môžete aj kávičku či čajík a majú aj vitrínu plnú štiav a iných ochutených nápojov.

Každý týždeň majú nové menu, ktoré si viete pozrieť na ich sociálnych sieťach.

Kvalita a cena:

Ceny sú tu naozaj prijateľné aj v kaviarenskej časti a aj na obedové menu. Pohybujú sa okolo 5 eur bez polievky a dostanete 400 g zdravého jedla na tanieri.

Šaláty sú veľmi pestré a obsahujú klasickú či listovú zeleninu a rôzne druhy strukovín či dokonca aj rezance alebo cestoviny. Jedlo je každý deň čerstvo pripravené a ľudom určite veľmi chutí, pretože každý deň predajú naozaj veľa porcií.

Obsluha:

Obsluha je veľmi milá a ochotná, no počas obednej špičky sa s nimi veľmi nestihnete porozprávať, pretože tam chodí naozaj veľa ľudí. No ak sem stihnete prísť ešte pred 11, tak neváhajte a určite sa popýtajte, ak vás niečo zaujíma ohľadom jedla a prevádzky.

Moje dojmy:

Na FOODOO sa mi naozaj páči, že dávajú veľkú porciu jedla a je naozaj pestré, svieže a dobre dochutené. Nemôže sa vám stať, že by ste zostali hladný. Skvelá voľba hlavne pre študentov, ktorý sa chcú lacnejšie, zdravšie a sýto naobedovať.

Jediné negatívum podľa mňa je, že používajú jednorazové taniere. Mne osobne chutí jedlo vždy viac s klasického taniera ako z jednorazového. No aj napriek tomu hodnotím toto miesto veľmi pozitívne a určite sa sem zastavím na obed. Dokonca majú aj vernostnú kartu a každý 11-ty obed dostanete zdarma.