Jedálniček na celý deň – 3.časť + Bonus 4.časť

Tvorba týchto jedálničkov na celý deň ma nesmierne chytila, konečne mám aj pocit, že vám môžem niečo hmotné odovzdať (v príprade, že si ich vytlačíte).

Snažím sa tvoriť čoraz viac jednoduché recepty z dostupných surovín, ja sama už nie som 2 roky v Bratislave a študujem z domu a varím len zo surovín, čo sa tu dajú zohnať. Našťastie v hypermarketoch nájdete už taký výber, že mi to príde občas až zbytočné. Najviac aj tak siaham po základných potravinách a v čo najlepšej kvalite. Pre mňa je strava jednou z najväčších investícií a zároveň si platím aj v posilňovni trénerku, čiže sa snažím dbať aj o kvalitu prevedenia cvikov, strečovania a regenerácie.

Nechcem veľmi zverejňovať ako vyzerá MOJA STRAVA teraz, pretože je tam zohľadnená moja fyzická aktivita 3-4 krát do týždňa, konzumujem vyšší príjem bielkovín no stále aj rozumné množstvo tukov a sacharidov. Ako BONUS vám sem pridávam aj jeden jedálniček v kalorickom deficite 10%, ktorý je približne 1750 kalórii. Nehodlám sa takto stravovať stále, no kedže bojujem s priberaním z liekov podporujúcich chuť do jedla a chcem zhodiť, tak to je na isté obdobie nutné. Ja jedlo milujem a keby som mohla, tak by som sa hostila jedna radosť 😀 Aj zo zdravého jedla sa dá totiž pribrať tuk, na to nikdy nezabúdajte a jedzte rozumné množstvá.

Ja som si pri tvorbe zredukovaného jedálnička samozrejme vypočítala svoj odporúčaný príjem ak cvičim 3 krát do týždňa a znížíla ho o 10%, čiže z 1950 kcal na 1750 kcal. Všetky tieto hodnoty a výpočty sú aj tak orientačné a nie všetko si do gramu vážim, pijem aj kávu či čaj a čistú vodu. Aj tak nevieme, čo každé individuálne telo spracuje a ako sa správa. Je však jasné, že ak chcete zhodiť, tak musí byť kalorický výdaj väčší ako príjem.

Jedálniček na stiahnutie v PDF:

Jedálniček – 3. časť

Jedálniček s kalorickým deficitom v PDF:

Jedálniček 4.časť – deficit 10%